1-3 marca – rekolekcje wielkopostne
3 marca – Odbył się finałowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w WSL w Poznaniu. Nasza szkołę reprezentowała Karolina Jędrzejewska z klasy IV TL.
712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzy się w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku w konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Na najlepszych czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.
7 marca- Maciej Bryła uczeń klasy III TMMt został dawcą szpiku.
7 marca – odbyło się spotkanie „Szkoła po zmianie” dla rzemieślników.
Pani dyrektor Ewa Joachimiak przedstawiła pracodawcom, u których odbywają praktyki uczniowie naszej szkoły zmiany jakimi zostanie objęte szkolnictwo zawodowe w wyniku wprowadzenia reformy oświaty. Przekształcenie szkolnictwa zawodowego rozpocznie się od 1 września 2017
8 marca– W ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu w przedszkolu Kangurek odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziły je nasze wolontariuszki : Marta Wisznewska z klasy III TEOr oraz Dorota Stucka oraz Agnieszka Dolna z klasy II TL.
Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem naszych uczennic mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.
8 marca– W ramach promocji szkoły nasi nauczyciele wraz z uczniami odwiedzili zaprzyjaźnione gimnazjum w Korytowie.
Organizacja: Pani dyrektor Hanna Kalinowska
9 marca– odbyło się spotkanie „Szkoła po zmianie” dla przedsiębiorców.
10 marca– Odbyła się kolejna akcja w ramach pomocy dla Pawła i Karoliny. Tym razem dzięki pomocy Pani Sylwii Milczewskiej oraz klasy II TŻ mogliśmy sprzedawać świeżo upieczona pizzę.
Zebrano 53,20 gr.
Organizacja:Szkolne Koło Wolontariatu
14marca– Odbyła się charytatywna sprzedaż ciasta dla Pawła i Karoliny. Serdeczne podziękowania dla Kacpra Zalewskiego z klasy II TŻ za upieczenie ciasta.
Organizator: Szkolne Koło Wolontariatu
14 marca- uczniowie klas ekonomicznych uczestniczyli w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” .
Organizator: Pani Wiesława Krakowiak-Nitka.
14 marca – W ramach promocji szkoły delegacja złożona z naszych nauczycieli oraz uczniów odwiedzili gimnazjum w Świekatowie oraz Michalu, gdzie przestawili uczniom klas trzecich naszą ofertę edukacyjna.
14 marca– Uczniowie klas Technikum w zawodzie technik organizacji reklamy uczestniczyli w wycieczce do drukarni „Remedia” w Bydgoszczy.
Organizator: Pani Małgorzata Matus
15 marca-Kolejne spotkanie z przedszkolakami. Gościliśmy w Niepublicznym Przedszkolu Kangurek, gdzie wolontariuszki Dorota i Marta przeprowadziły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
15 marca-policjantki z wizytą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu policjantki wydziału prewencji tamtejszej komendy powiatowej spotkały się z uczniami klasy I. Tematem przewodnim pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich wobec przemocy rówieśniczej oraz niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków odurzających.
Na spotkaniu z policjantkami świeckiej komendy, młodzież dowiedziała się o odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencjach prawnych popełniania czynów karalnych oraz świadczących o demoralizacji. Policjantki uświadomiły młodzieży o grożących im niebezpieczeństwach związanych z przemocą. Omówione zostały konsekwencje zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników. Młodzi słuchacze dowiedzieli się także jakie negatywne skutki mogą przynieść doświadczenia z różnego rodzaju używkami. Poruszono również zagadnienia dotyczące odpowiedzialności za niszczenie mienia prywatnego i społecznego. Mundurowe wspomniały także o obowiązujących przepisach ruchu drogowego.
Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości prawnej uczniów oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnych zagrożeń i sposobów im przeciwdziałania. Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki informacyjne dotyczące używek. Mogą z nich wyczytać przede wszystkim gdzie szukać pomocy w razie zaistnienia problemu. Nastolatkowie dowiedzą się z nich również o programie profilaktycznym „Fred goes net”, którego adresatami są młode osoby w wieku 14-21 lat, które używają substancji psychoaktywnych w sposób okazjonalny lub szkodliwy.
15 marca– Kolejne spotkanie z przedszkolakami. Gościliśmy w Niepublicznym Przedszkolu Kangurek, gdzie wolontariuszki Dorota i Marta przeprowadziły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
16 marca – Odbyły Targi Edukacji i Pracy na hali widowiskowo-sportowej w Świeciu, na których tradycyjnie nasza szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną.
16 marca – odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP. Gimnazjaliści z powiatu świeckiego zwiedzili naszą szkołę. Zobaczyli przede wszystkim nowoczesne pracownie, wyposażenie sal i talenty zawodowe starszych kolegów.
17 marca – Odbył się konkurs CountlessNames of Love. Zorganizowany przez WSJO w Świeciu.
Konkurs na wiersz anglojęzyczny wygrała Klaudia Didyk z kl. IV TŻ, a 3 miejsce zajęła Monika Mordyl z kl.IIITEOr.
20 marca- Odbyła się charytatywna sprzedaż bułek w ramach akcji „Pomoc dla Pawła”.
Zebrano 73 zł.
Organizacja: Szkolne Koło Wolontariatu
21marca– Na holu głównym koleżanki i koledzy z klasy 4 TŻ przygotowali tablicę upamiętniającą koleżankę z klasy – Karolinę, która przegrała walkę z białaczką.
21 marca-Odbył sięTest Policjantaczyli policyjny test sprawności fizycznej.
Nasz szkoła w kategorii drużyn szkół ponadgimnazjalnych zajęła I i II miejsce.
III miejsce ZSP Nowe.
Skład naszej drużyn:
W kategorii indywidualnej chłopców I miejsce zajął Maciej Madej z klasy III LO, zaś w kategorii indywidualnej dziewcząt II miejsce zajęła Weronika Balcer z klasy II LO.
21 marca- odbyła się charytatywna sprzedaż bułek w ramach akcji „Pomoc dla Pawła” Zebrano 129,70 zł.
Organizacja: Szkolne Koło Wolontariatu
23 marca- Odbyła się charytatywna sprzedaż ciasta w ramach akcji Pomoc dla Pawła. Tym razem ciasto upiekła Roksana Kęsik z klasy I TEHO, za co serdecznie dziękujemy.
Organizacja Szkolne Koło Wolontariatu
23 marca- odbyła się kolejna zbiórka krwi.
Zebrano 12,8 l. krwi
Organizacja:Pani Anna Grzymkowska, Pan Piotr Kamiński
24 marca– W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami banku PKO
24 marca– W ramach akcji Pomoc dla Pawła odbyła się charytatywna sprzedaż własnoręcznie zrobionych tulipanów przez uczennicę klasy I TEHO- Patrycję
Zebrano: 130zł
Organizacja: Szkolne Koło Wolontariatu
24 marca- W ramach akcji Pomoc dla Pawła odbyła się sprzedaż pizzy upieczonej przez klasę II TŻ.
Zebrano 96 zł
Organizacja:Szkolne Koło Wolontariatu
24 marca-po raz kolejny wolontariuszki naszej szkoły odwiedziły pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu „Florencja II”. Agata Deręgowska, Natalia , Roksana Kęsik
Spotkanie odbyło się w wiosennej atmosferze. Wspólnie tworzono kompozycje kwiatowe z bibuły.
Organizacja:Szkolne Koło Wolontariatu
24- 25 marca – Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli jako w XII Zbiórce Żywności Caritas TAK, POMAGAM.
Organizacja Pan Paweł Felczykowski.
27 marca– Odbyła się sprzedaż babeczek upieczonych przez Agnieszkę Kwiatkowską oraz Natalię Wesołowską z klasy II TL w ramach akcji Pomoc dla Pawła.
27 marca– Odbyło się zakończenie oraz podsumowanie akcji Pomoc dla Pawła. Łącznie w 12 przedsięwzięciach zebrano ponad 1300zł.
Organizacja: Szkolne Koło Wolontariatu
28marca – Pan Piotr Makowski, szefkuchni, który gotował w wielu słynnych, zagranicznych restauracjach min. we Francji, Szwajcarii poprowadził lekcje gotowania w klasie II TŻ.
29 marca – Uczniowie naszej szkoly uczestniczyli w Olimpiadzie Wiedzy technicznej TECHWIM na UTP w Bydgoszczy.
Organizacja: Pani Kamila Przybytkowska.
29 marca-Na hali widowisko sportowej odbyły się Powiatowe Zawody Koszykówki Dziewcząt. Nasze uczennice zajęły I miejsce i awansowały do wojewódzkich rozgrywek, które odbędą się 4 kwietnia w Bydgoszczy. Mecze, te dziewczyny zagrały ku pamięci Karoliny Gwizdały.
Organizacja: Pani Anna Stawicka, Pani Izabela Muszyńska.
30 marca- Maciej Kuta uczeń kl. IV Technikum w zawodzie technik mechatronik zdobył I miejsce w eliminacjach gminnych OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież zapobiega pożarom”
Opiekun. Pan Piotr Ciemny.
31 marca- odbyła się pierwsza akcja charytatywna przeznaczona na leczenie ucznia naszej szkoły chorującego na hemochromatozę układową po allo HSCT na podłożu zespołu Fanconiego
Organizacja Szkolne Koło Wolontariatu.
31 marca – W ramach promocji szkoły przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili gimnazjum nr 1 w Świeciu oraz gimnazja w Laskowicach i Osiu.
Organizacja Pani dyrektor Hanna Kalinowska.
31 marca- 1 kwietnia– wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili przedświąteczną zbiórka słodyczy i przyborów szkolnych na terenie sklepu KAUFLAND i POLOmarket. Zebrane produkty zostaną przekazane na upominki świąteczne dla uczniów naszej szkoły, będących w trudnej sytuacji materialnej i dzieci przebywających długotrwale na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.
Organizacja: wolontariat szkolny.
Ułatwienia dostępu