Kwiecień 2017

31 marca- 1 kwietnia– wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili przedświąteczną zbiórka słodyczy i przyborów szkolnych na terenie sklepu KAUFLAND i POLOmarket. Zebrane produkty zostaną przekazane na upominki świąteczne dla uczniów naszej szkoły, będących w trudnej sytuacji materialnej i dzieci przebywających długotrwale na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

Organizacja: wolontariat szkolny.


3 kwietnia- Tomasz Haak, uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu osiągnął sukces uzyskując tytuł finalisty II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Tomasz zwycięsko przeszedł etap szkolny, w którym uczestniczyło 622 uczestników ze 123 szkół z całego kraju, a następnie etap okręgowy, do którego dostało się 179 uczniów.

Z 73 uczestników etapu centralnego 20 – a wśród nich Tomasz Haak – uzyskało tytuł finalisty i nabyło uprawnienia w przyjęciu na studia na różne kierunki uczelni i szkół wyższych z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Organizatorem Olimpady jest Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych w Białymstoku.

Finał odbył się na Zamku w Golubiu Dobrzyniu.


4 kwietnia-Odbyła się charytatywna sprzedaż poduszek wykonanych przez uczennice klasy II TE- Roksanę Kufel na rzecz Patryka.


4 kwietnia-uczniowie klas logistycznych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do jednego z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych w Polsce, centrum dystrybucyjnego firmy LPP S.A. w Pruszczu Gdańskim (firmy do której należą m.in. takie marki jak Reserved, Mohito, House, Cropp, Sinsay) .

Uczniowie odwiedzili również Autodrom Pomorze w Pszczółkach podlegający pod Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, gdzie dowiedzie dzieli się m.in czym zajmuje się PORD, wzięli udział w szkoleniu z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych wprowadzających ich w świat ruchu drogowego.


4 kwietnia – Laureaci XVI Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II liceów i klas III techników powiatu świeckiego.

I miejsce zajął Sebastian Rogulski uczeń klasy III Technikum w zawodzie technik mechatronik.

IV miejsce zajęła Małgorzata Łabus uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik logistyk.

Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu.

Zestaw zadań konkursowych składał się z 6 zadań otwartych na poziomie podstawowym. Za każde zadanie mogli zdobyć 6 punktów. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 120 minut. 
W tym roku z matematyką zmagało się 21 uczniów.


 4 kwietnia – ćwierćfinał koszykówki dziewcząt

Martyna Kwaśniewska kl. III LO

Agnieszka Dolna   kl. II LO

Monika Fryckowska

Dorota Stucka   kl. II LO

Roksana Talaśka

Sylwia Łagud

Elzbieta Minga   kl.II TŻ

Oliwia Wnęk

Weronika Partyka   kl. I TEHo

Opiekun: Pani Anna Stawicka


5 – 7 kwietnia- odbył się VI Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych w Lgocie k. Trzebini w woj. małopolskim. Uczniowie naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się w eliminacjach testowych we Włocławku to: Marta Czubkowska oraz Kamil Betka z klasy II LO. W turnieju brało udział 57 zespołów z całej Polski.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

  • test wiedzy
  • leśny tor przeszkód
  • marsz na orientację
  • o jeden most za daleko
  • tylko dla orłów
  • pierwsza pomoc przedmedyczna
  • przełęcz ocalonych
  • rozwinięcie gaśnicy
  • wzgórze 1308
  • strzelanie z broni palnej.

Dla naszej szkoły jest to ogromny sukces, gdyż znaleźliśmy się w gronie najlepszych 57 szkół o profilu mundurowym.

Opiekun: Pan Artur Kurzyna


6 kwietnia- Nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego.

I miejsce Kacper Wawszczyk klasa IV TI

II miejsce Aleksandra Godzińska I TEHO

III miejsce Katarzyna Topolińska klasa III TL


6 kwietnia uczeń klasy IV TEMT zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – etap powiatowy.

Opiekun: Pan Piotr Ciemny.


6 kwietnia – na szkolnych korytarzach pojawiła się wiosenna i wielkanocna dekoracja. Za zające i jaja dziękujemy firmie Bart.


7 kwietnia – w II Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu odbył się ,,Toruński Głos Profilaktyki”. Akcja została  objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

W spotkaniu udział wzięli m. in. uczniowie z kujawsko-pomorskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.


7 kwietnia- z okazji VII rocznicy tragedii smoleńskiej na holu pojawiła się okolicznościowa gazetka.

Organizacja: biblioteka szkolna


7 kwietnia- Odbyła się wycieczka na największe targi motoryzacyjne Motor Show Poznań.

Org. Pani Anna Obiała.


7 kwietnia –Wolontariuszki naszej szkoły odwiedziły pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu „Florencja II”. Wspólnie tworzono palmy wielkanocne.


10 kwietnia- Nasi wolontariusze: Julia, Teresa oraz Wiktoria wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego przekazały słodycze i przybory szkolne dzieciom długotrwale przebywającym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym. Do tych darów zostały dołączone słodycze zebrane w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Topolnie.


12 kwietnia– Z okazji świąt wielkonocnych biblioteka szkolna przygotowała na korytarzu wystawkę „ Wielkanoc na Kociewiu”.


12 kwietnia – gościliśmy pracownika IPN , oddział w Bydgoszczy. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji „Polacy i Żydzi w trakcie II wojny światowej”.


20 kwietnia– Nasza szkoła zaprezentowała swoja ofertę edukacyjna podczas Targów Pracy i Edukacji w Chełmnie.

Prezentujemy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/18 gimnazjalistom. Gościliśmy w Chełmnie na Targach Pracy i Edukacji.

Zapraszamy gimnazjalistów do edukacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

Opiekunowie: Panie: Izabela Kulczyk, Kamila Przybytkowaka, Małgorzata Matus.


20 kwietnia –naszą szkołę odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu jarosławskiego. Nasi goście zapoznali się z krótką historią oraz nowoczesną bazą dydaktyczną naszej szkoły.

Organizacja: Pani dyrektor Hanna Kalinowska


21 kwietnia- uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych po raz kolejny  wzięli udział w akcji „Żonkile”.

W tym roku wraz z dziećmi z Przedszkola nr 9 w Świeciu i Panem Józefem Szydłowskim złożyliśmy żonkile na pomniku przy ul. Polnej w Świeciu. W tym miejscu, w X.1939 r. Niemcy dokonali mordu na mieszkańcach Świecia, wśród których 53 osoby były narodowości żydowskiej.

Dlaczego żonkil stał się symbolem? Co roku 19 kwietnia Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, składał bukiet z tych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta.

Biorąc udział w tej szczytnej akcji nasi uczniowie przyczynili się do przywracania pamięci o ludziach i świecie, którego już nie ma.

Organizacja: biblioteka szkolna.


24 kwietnia- Nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Wielkanocną Kartkę Świąteczną w języku obcym

I miejsce zajęła Joanna Mallus klasa III c

II miejsce zajęła Dominiki Krauze klasa I TŻ

III miejsce Natalia Szulc klasa III c


24 kwietnia-Obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki.


24 kwietnia–Nasi uczniowie uczestniczyli w Targach Edukacji i Pracyw Liceum Akademickim, zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery oraz ALO w Świeciu.

Opiekun: Pani Izabela Kulczyk


24 kwietnia –uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z Panią Sylwią Milczewską uczestniczyli w wykładzie o jesiotrze u profesora Jarosława Dumanowskiego w Collegium Maximum UMK w Toruniu.


25 kwietnia – uczennice naszej szkoły: Maria Chabowska z klasy I TGOR oraz Marta Wisznewska z klasy III TEOR uczestniczyły w etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego w Kościerzynie. Do finału diecezjalnego awansowało ponad 70 uczniów. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Uczennice wygrały wraz z nieobecną w Kościerzynie uczennicą III TEOR Moniką Mordyl etap szkolny konkursu, który został przeprowadzony w marcu.

Opiekun: Pan Paweł Felczykowski


25 kwietnia- w naszej szkole odbył się II Konkurs wiedzy technicznej TECH-MECH dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu techniki i mechaniki.

Laureaci szkół gimnazjalnych

1m. Kinga Sołdecka – Gimnazjum nr 1 w Świeciu

2m. Mateusz Przybytkowski – Gimnazjum Katolickie  w Chełmnie

3m. Zuzanna Błażejewicz – Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

Laureaci szkół ponadgimnazjalnych

1m. Oskar Trzebiatowski –  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu

2m. Piotr Krużewski – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu

3m. Piotr Wojdan – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu

Organizator: Pani Kamila Przybytkowska


26 kwietnia- w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta 3 Maja. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny nawiązujący do historii Konstytucji 3 Maja i polskich symboli narodowych.

Celem przeprowadzonej akademii było pokazanie, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski było uchwalenie Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Treści przekazywane podczas występu przybliżyły okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców tej ustawy i jej główne postanowienia.
Całości dopełniły pieśni patriotyczne.


26 kwietnia- gościliśmy ekipę Telewizji Bydgoszcz. Celem wizyty było nagranie filmu promocyjnego szkoły.


26 kwietnia – Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowym festiwalu sztafet, zorganizowanym z okazji Dnia Olimpijczyka. Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce.


26 kwietnia– Uczennice naszej szkoły Patrycja Czubek i Monika Mordyl zajęły odpowiednio 4 i 2 miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. 

Finał Olimpiady o Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

W Olimpiadzie wzięło udział 3000 osób.

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom wystąpień i prezentacji poszczególnych grup.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Konkurs ma za zadanie popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat biznesu i zarządzania oraz promowanie postawy przedsiębiorczej szczególnie rozwoju wiedzy i kompetencji osób zarządzających firmami.


28 kwietnia w sali widowiskowej OKSiR odbyła się UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD I DYPLOMÓW wyróżniającym się absolwentom  III Liceum Ogólnokształcącego  i  TECHNIKUM.

28 kwietnia – Bartosz Skraburski z klasy IV Technikum w zawodzie technik mechatronik zajął 4 finałowe miejsce w „10. edycji konkursu Wojna Robotów miniSMUO”. Skonstruował robota „Konstantynopolitańczykowianeczka V2″ .

Do bezpośredniej rywalizacji stanęło ich 86 drużyn. Wcześniej zespoły otrzymały zestawy do budowy robotów. W skład zestawów wchodziły: nowe płytki elektronicznego sterowania robotem wraz z oprogramowaniem, komplety czujników podłoża i odległości. Czas na przygotowanie robota miniSUMO był pomiędzy inauguracją konkursu a zawodami.

„Konkurs polega na wypchnięciu przeciwnika z ringu. Wygrywa ten który spadnie jako drugi albo zostanie sam na ringu. Roboty są w pełni autonomiczne, po uruchomieniu same muszą zlokalizować przeciwnika i go wypchnąć nie wyjeżdżając za białą linie. Po starcie nie wolno w żaden sposób sterować robotem, ani wpływać na jego działanie.”

Organizatorem zawodów jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy reprezentowany przez pracowników Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.


28 kwietnia- Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Mikołaj Kuta zdobył VII miejsce. Aby dostać się do finału zabrakło mu 3 pkt.


 

© 2019 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez 5x7 Studio

Pin It on Pinterest

Share This