BRANŻOWE SYMULACJE BIZNESOWE

Branżowe Symulacje Biznesowe – innowacyjne narzędzie biznesowe już w naszej szkole!
Branżowe Symulacje Biznesowe to komputerowe gry symulacyjne do nauki zarządzania firmą, dające naszym uczniom możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych, które mają wpływ na wyniki ich wirtualnych firm. Mogą być właścicielami biura podróży, firmy transportowej, salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego, serwisu IT lub warsztatu samochodowego.

Nasi uczniowie  III klasy Technikum w zawodzie technik hotelarz prowadzili biuro podróży i agencje eventową.

Nauka, zabawa i pozytywna rywalizacja jednocześnie!

Każdy uczeń biorący udział w grze wcielał się w rolę współwłaściciela firmy (powstały 2-3 osobowe zespoły) i podejmował  szereg decyzji z którymi na co dzień zmagają się właściciele firm w realnym życiu. Zadaniem uczestników gry było m. in. zaplanowanie oferty dla swojej firmy, wyposażenie jej w niezbędne stanowiska i sprzęty, zatrudnienie odpowiednich pracowników, zabezpieczenie zasobów potrzebnych do wybranych usług, a także staranne dobranie reklamy w mediach tradycyjnych, i w Internecie. Uczniowie sami ustalali ceny i prowadzili wirtualną sprzedaż. Oczywiście nie działali na rynku sami, konkurowali bowiem z firmami utworzonymi przez swoich kolegów i koleżanki. Pozytywna rywalizacja o jak najlepszy wynik własnego wirtualnego przedsiębiorstwa zachęca graczy do podejmowania jeszcze lepszych decyzji w każdej kolejnej rundzie. Gra jest dzięki temu też bardziej ciekawa i wciągająca.

image069

© 2019 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez 5x7 Studio

Pin It on Pinterest

Share This