ODA DO RADOŚCI

Dnia 9 maja wspólnie  z mieszkańcami Świecia odśpiewaliśmy „Odę do radości”.

ZSP Świecie podjął wyzwanie ogłoszone przez Placido Domingo z okazji Roku Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego, żeby nagrać i udostępnić wykonanie „Ody do radości” – hymnu Unii Europejskiej. Nasz pomysł polegał na tym, aby na Dużym Rynku w Świeciu zgromadzić jak największą rzeszę ludzi i wspólnie odśpiewać „Odę…” Wsparli nas w tym działaniu przedstawiciele władz Powiatu i Miasta – zarówno Starosta, jak i Burmistrz udzielili honorowego patronatu i osobiście wraz ze swoimi zastępcami i współpracownikami przybyli na Duży Rynek. Do udziału zaprosiliśmy dzieci i młodzież z placówek na terenie miasta oraz wszystkich mieszkańców Świecia, w tym organizacje: Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki” Ziemi Świeckiej i Klub Seniora.
Gorąco dziękujemy za tak liczne przybycie i zaangażowanie się w nasz projekt!
Wyrażamy przekonanie, że podejmowane przez nas tego typu działania wspaniale integrują naszą lokalną społeczność, wytwarzają pozytywne emocje i wspaniałą atmosferę. Warto też podkreślić, że w ten sposób podkreślamy naszą tożsamość – na Dużym Rynku w Świeciu byliśmy jednocześnie: mieszkańcami Świecia, Powiatu Świeckiego, cząstką narodu polskiego i cząsteczką Europy.
Jeszcze raz składamy podziękowania i gratulacje za wspaniałe przygotowanie się do udziału w wydarzeniu. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu za współorganizację, szczególne słowa podziękowania dla p. Adama Pawłowskiego, i obecnym przedstawicielom mediów:
TVP3 Bydgoszcz, Radio PiK, TV CSW Telewizja Świecie, Gazeta Pomorska, Czas Świecia, swiecie24.pl, nswiecie.pl, extraswiecie.pl – zapraszamy wszystkich do czytania i oglądania fotorelacji. Video z wydarzenia będzie udostępniane wkrótce na portalach społecznościowych.

090518518

Relacja w mediach;

GAZETA POMORSKA

ŚWIECIE24

EXTRA ŚWIECIE

NOWE ŚWIECIE

© 2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez 5x7 Studio

Pin It on Pinterest

Share This