Luty 2013

1 lutego– odbyła się akcja informacyjno- profilaktyczna przerowadzona przez uczennice naszej szkoły w Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu. DZIAŁANIA ZESPOŁÓW W REGIONACH.

Prezentację przygotowały: Paulina Dyjach, Klaudia Zielińska, Sandra lipiec, Ewelina Łaszewska

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Tematem przewodnim 6 edycji programu jest nowotwór złośliwy skóry – czerniak.


 2 lutego – odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych. Impreza miała miejsce w hali widowiskowo- sportowej w Świeciu


3 lutego – DZIEŃ HAKOWICZA -młodzież naszej szkoły uczestniczyła w marszu ulicami miasta w ramach kampanii „Mam Haka  na Raka„.

Uczennice rozdawały ulotki informacyjne o nowotworach skóry, zbierały podpisy  pod deklaracją „Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”.


7 lutego-w  programie telewizyjnym „SAMORZĄDNI” emitowanym w TVP Bydgoszcz o godz. 17.45, wzięły udział AGENCIAKI RAKI- czyli uczennice z kl. II LO prowadzące szkolną kampanię „MAM Haka na Raka”.

Szkolny koordynator Anna Grzymkowska   


7 lutego– męska drużyna reprezentowała naszą szkołę w Powiatowej  Licealiadzie w piłce siatkowej.

                                                 Organizator: P.Kamiński


8 lutego– Uczennice naszej szkoły przekazali Maćkowi zebrane pieniądze na jego dalsze leczenie. Przez 3 dni uczniowie zebrali sumę w kwocie 720zł.


11 lutego– w sali gimnastycznej odbył się spektakl „ Teatr Iluzji” w wykonaniu  Aleksandra Tkacza


13-15 lutego– rekolekcje wielkopostne


14 lutego- reprezentacja dziewcząt zakwalifikowała się do półfinału w powiatowych zawodach sportowych w piłce siatkowej.Kapitan Agnieszka Asinowicz- kl II Tla

Aneta Lewandowska II TLa

Marta pilarska II TLa

Paulina Rosenkiewicz II Tla

Emilia Belt I TŻ

Weronika Stoltmann I TŻ

Natalia Ladorucka I TŻ

Anna Gackowska II TE

Agnieszka Sobieraj II TE

Marta Jurczenia II TE                                      Opiekun: Agnieszka Dobrowolska


16 lutego– Maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Opiekunowie :katecheta Ł. Bucholc, ks. S. Ossowski, P. Felczykowski.

18 lutego – Po raz kolejny uczennice naszej szkoły odwiedziły maluchy przebywające na  oddziale  dziecięcym w świeckim szpitalu.
Organizator: A. Fifielska

20 lutego- Odbył się szkolny konkurs recytatorski.

I miejsce – Klaudia Zielińska klasa II LO

II miejsce – Sabina Witkowska I LO

Wyróżnienie otrzymali:

Michał Ugorski II TLb

Marta Jurczenia  II TE                               Organizatorzy: A. Adrich, E. Dudzik


20 lutego–  na świetlicy szkolnej w ramach kampanii „Mam Haka na Raka” odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki nowotworów skóry.
 Organizator: A Grzymkowska , HAKI AGENCIAKI II LO.

22 lutego- w naszej szkole już po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Kociewie znane jest na świecie, poszukajcie w Internecie”.

Na uroczystość przybyli:  prof. Maria Pająkowska-Kensik, dr Michał Kargul, prezes Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie oraz trzyosobowe reprezentacje uczniów świeckich liceów z opiekunami.

Do obejrzenia były: albumy i zdjęcia, prezentacje multimedialne, a zadania dla zespołów uczniowskich polegały na pracy przy komputerze w sieci Internet. Ważną częścią uroczystości były oczywiście wystąpienia zaproszonych gości.

Zadanie dla zespołów uczniowskich polegało na wyszukaniu informacji o Kociewiu na wylosowanych stronach www. i ich ocenie w skali ocen szkolnych wg podanych kryteriów:

  1. Lokalizacja Kociewia (mapka, położenie geograficzne, gł. miasta)
  2. Organizacje zajmujące się działalnością regionalną na Kociewiu
  3. Wydawnictwa regionalne i publikacje poświęcone Kociewiu
  4. Wydarzenia kulturalne w regionie propagujące tematykę Kociewia
  5. Postacie związane z Kociewiem (badacze, twórcy, animatorzy kultury kociewskiej, zespoły ludowe)
  6. Atrakcje turystyczne ukazujące piękno regionu
  7. Specyfika kultury materialnej i duchowej Kociewia
  8. Przejrzystość nawigacji strony

Oceny ukształtowały się następująco:

http://lot.kociewie.eu/pl/  – dostateczny

http://klub.chip.pl/arti10/pliki/kociewie.html – dostateczny

http://kociewiacy.pl/main/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=27 – dostateczny +

http://tczew.edu.pl/index.php?id=55,0,0,1,0,0 – dostateczny

Okazało się, i potwierdzili to znawcy tematyki regionalnej, że Internet nie jest najlepszym źródłem wiedzy o  regionie. Na przykład z Internetu można było się dowiedzieć, że znani ludzie na Kociewiu to Grzegorz Ciechowski  i Mikołaj Kopernik ;-).

O wiele więcej dowiemy się z bibliotek, muzeów, a także od samych badaczy, regionalistów, a także popularyzujących tematykę regionalną na lekcjach wiedzy o kulturze i języka polskiego nauczycieli. Warto wspomnieć w tym miejscu zasługi w zakresie krzewienia wiedzy o Kociewiu dwóch emerytowanych już nauczycielek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu:  p. Anny Waliszak i p. Marii Kowalik. To dzięki ich staraniom i pasji tematyka kociewska na dobre zakorzeniła się w tradycji szkolnej.

Na koniec uroczystości uczestnicy odczytali ‘Wyznanie Kociewiaka”, kończące się słowami:

Odrodzone Kociewie nie jest skansenem, to moja „mała ojczyzna”,

a „rosćónga śe nad viisłó od gručna do vielgix trómpkóf”.

Kolejne obchody za rok, mamy już pomysły, jak uczcić po raz kolejny święto naszej małej ojczyzny.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: p. dyr. H. Kalinowska, p. M. Kamińska, p. I.Pieróg, p. K.Krzyżanowska, p. A. Fifielska, a poczęstunek przygotowała młodzież pod kierunkiem p. S. Milczewskiej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. III TE: Kasia Szpankowska,

Za przygotowanie komputerów i obsługę prezentacji multimedialnych odpowiedzialni byli uczniowie klasy II TI: Kacper Sukiennik i Łukasz Pawłowski.


25 lutego -EKOLOGIA W PRZEDSZKOLU.W ramach konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier„, wybraliśmy się do przedszkola „Puchatek”, aby zachęcić dzieci do stosowania tzw. Zasady 3R – reduce, reuse i recycle.

Celem przeprowadzonych w przedszkolu zajęć było zachęcenie dzieci poprzez zabawę do działań:

ograniczających konsumpcję (np. zakup zabawek tylko na konkretne uroczystości a nie” bez okazji”, używanie torebek wielorazowego użytku, zmniejszenie ilości zużywanej wody)

mających na celu ponowne wykorzystywania różnych przedmiotów (np. zachęcenie dzieci do przyłączania się do różnego rodzaju zbiórek używanych zabawek)

odzyskiwania surowców (np. segregacja odpadów),czyli ograniczających produkcję śmieci i ścieków.

Najpierw dzieci miały za zadanie umieszczenie w odpowiednim pojemniku wylosowanego „śmiecia” lub zaproponowanie jego ponownego wykorzystania, np używana, ale niezniszczona książka nie trafia do pojemnika z papierem, ale na półkę „bookcrossing”.

Potem uczniowie  zaprezentowali zaprojektowaną i wykonaną przez nich grę planszową promującą zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie III klasy TE: Justyna Marynowska, Katarzyna Szumińska, Mikołaj Sukiennik, Mateusz Orłowski

Opiekun: M. Jarowska                                                        

25 lutego- odbyło sie kolejne spotkanie czytelnicze dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Świeciu.  Przeprowdziły je uczennice z kl. IId
                                                                       Opiekun: A. Fifielska

26 lutego„Dalej! W morze wyruszamy”. W świetlicy szkolnej odbył się recital muzyki  żeglarskiej w wykonaniu ZSP Band.Klasy: Id, IId, IV TI,  III TI

Organizator: M.Sokołowska


26 lutego– półfinał  Licealiady w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

W ogólnej klasyfikacji zdobyliśmy 5 miejsce w województwie

Opiekun: A. Dobrowolska


28 lutego– Odbył się w Pelplinie diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej . Nasza szkołę reprezentowała Klaudia Zielińska z klasy II LO.

Opiekun: P. Felczykowski.


28 lutego– uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl  profilaktyczny- “Toksyczne siostry”

© 2019 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez 5x7 Studio

Pin It on Pinterest

Share This