Listopad 2017

3 listopada- uczniowie I TI uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Powiatowej Bibliotece w Świeciu.


3 listopada – uczniowie kl. III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wykładzie o jagnięcinie. Wspólnie gotowano w restauracji „Przystań nad Wdą”

Opiekun : Pani Sylwia Milczewska


6 listopada-W ramach akcji Zaczytana przerwa,  Weronika Mrozik uczennica klasy II TL przeczytała fragment książki Sandry  Feesher „Potępiony umysł „.


7 listopada– Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce promującej kształcenie zawodowe.  Młodzież zwiedziła linię produkcyjną pojazdów szynowych w bydgoskich zakładach PESA oraz firmę IQor specjalizującą się w  serwisie sprzętu elektronicznego.


7 listopada– wykład dla uczniów klas pierwszych na temat odpowiedzialności karnej i konsekwencji zażywania środków odurzających, przeprowadzony przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.


9 listopada-W ramach akcji Zaczytana przerwa,  Karolina Wilkowska uczennica klasy Ic przeczytała fragment książki Olgi Rudnickiej „Były sobie świnki trzy „.


9 listopada– uczniowie klas Ia, Ic, II TL i II TEHo wzięli udział w spotkaniu promującym czytelnictwo „Książniczki”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu, w ramach projektu „SŁ0WO”. Założycielki bloga – panie Sylwia Stano i Zofia Karaszewska zapoznały z funkcjonowaniem prowadzonej przez nie firmy, której zadaniem jest m.in. gromadzenie literatury dla konkretnego klienta, często bardzo wymagającego. Poza tym panie wspominały o prowadzonych przez siebie badaniach i akcjach, m.in. w warszawskim więzieniu oraz zaprezentowały filmiki reklamowe promujące czytelnictwo. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat ulubionych książek młodzieży.


9 listopada– „Literackie oblicza uczniów i nauczycieli ZSP” – sesja fotograficzna z nowościami zakupionym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


10 listopada- Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Organizacja: Pani Małgorzata Kamińska, Pani Marta Sokołowska


11 listopada- Delegacja naszej  szkoły uczestniczyła w uroczystości obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

Organizacja: Pani Małgorzata Kamińska


11 listopada- „Tańczył Marcin z Katarzynką”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

„Tańczył Marcin z Katarzyną, czyli jak smakuje niepodległość. Dziedzictwo kulinarne Kujaw i Pomorza” to wyjątkowy projekt łączący dwa elementy dziedzictwa kulinarnego Kujaw i Pomorza gęsinę i piernik, które odnoszą się bezpośrednio do tradycji regionalnych obchodów Święta Niepodległości, wpisując się w tradycje świętowania dnia św. Marcina oraz św. Katarzyny.

  • Gęś w piernikach – Pokaz kulinarny z degustacją wspierany omówieniem ważnych regionalnych produktów, rys historyczny staropolskiej kuchni.

Opiekun : Pani Sylwia Milczewska


13 listopada– wykład dla uczniów klas pierwszych na temat odpowiedzialności karnej i konsekwencji zażywania środków odurzających, przeprowadzony przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu..


14 listopada- PRÓBNA EWAKUACJA W NASZEJ SZKOLE.


15 listopada- Wizyta uczniów naszej szkoły  w regionalnym Centrum Dystrybucji  Kuehne + Nagel, oraz  Głębokowodnym Terminalu Kontenerowym DCT  w Gdańsku

Celem wycieczki było uzupełnienie i poszerzenie wiedzy z przedmiotów zawodowych, poznanie funkcjonowania logistyki i jej systemów zarówno w przedsiębiorstwie produkcyjnym jak i transportowo- spedycyjnym oraz rozwijanie zainteresowania przyszłym zawodem – zawodem logistyka i spedytora.


16 listopada– wykład dla uczniów klas pierwszych na temat odpowiedzialności karnej i konsekwencji zażywania środków odurzających przeprowadzony przez przedstawicieli policji.


18 listopada- odbyły się zebrania z rodzicami uczniów poszczególnych klas naszej szkoły. Zaprosiliśmy rodziców do uczestnictwa w szkoleniu „ Zachowania agresywne młodzieży”.


21 listopada – podsumowano szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Mieszkam na Kociewiu”.
W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów: Klaudia Gosieniecka kl. III TE, Małgorzata Żabińska kl. III TE, Edyta Górka kl. III TE, Beata Szczęsna kl. II TEHo. Grzegorz Kwiatek kl. II TI, którzy łącznie złożyli 10 prac. W wyniku oceny prac konkursowych jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce- Edyta Górka kl. III TE

II miejsce – Małgorzata Żabińska

III miejsce – Klaudia Gosieniecka kl. III TE

Organizacja: biblioteka szkolna


22 listopada – podsumowano szkolny konkurs : „Zaprojektuj okładkę książki „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W konkursie wzięły udział cztery uczennice: Natalia Jóźwiak kl. ITHoMt, Aleksandra Kujaczyńska kl. IVTEOr, Marta Górecka kl. ILO, Beata Szczęsna kl. II TEHO. W wyniku oceny prac konkursowych jury przyznało I miejsce oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników.

I miejsce- Marta Górecka kl. I LO

Organizacja: biblioteka szkolna


21- 23 listopada– Matura próbna z Operonem.

Młodzież pisała egzamin próbny z języka polskiego, matematyki i języka obcego.


22 listopada– Eliminacje finałowe – X Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w Tczewie.

Mateusz Lipecki, uczeń klasy I Technikum w zawodzie technik informatyk zdobył wyróżnienie.


22 listopada– Wyższa Szkoła Bankowa przygotowała warsztaty dla uczniów naszej szkoły z autoprezentacji, wystąpień publicznych.


W dniach 20-24 listopada- obchodzimy Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.

23 listopada- uczniowie klasy III Technikum kształcący się w zawodzie  technik żywienia i usług gastronomicznych prezentowali swoje doświadczenia  oraz umiejętności kulinarne, zdobyte  podczas  czterotygodniowych praktykach zawodowych w hotelach i restauracjach hotelowych na terenie Turyngii w Niemczech.

Młodzież opracowała broszurę  „Przepisy na potrawy turyńskie” , w języku polskim i języku niemieckim.

Organizacja: Pani Małgorzata Tobolska, Pani Marzanna Rybus


24 -25 listopada– W miniony weekend wolontariusze z naszej szkoły; Dominika, Michał, Kacper, Julia, Teresa przeprowadzili zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Sulnówku.

Dziękujemy klientom sklepu Kaufland w Świeciu, którzy wsparli naszą akcję.


24 listopada– Kabaret i koncert dla działaczy społecznych i pracowników OPS w Świeciu z okazji Dnia Pracownika Pomocy Społecznej.


24 listopada– klasy mundurowe spotkały się z por. Robertem Walllem, reprezentującym 3 Batalion Drogowo- Mostowy w Chełmnie.


27 listopada– wolontariuszki naszej szkoły przeprowadziły spotkanie czytelnicze dla dzieci z Przedszkola nr. 9 w Świeciu. W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia zapoznano przedszkolaków z MISIEM USZATKIEM. Dzieci  wysłuchały jego przygód, podczas zabawy chętnie naśladowały książkowego bohatera.

Organizacja: biblioteka szkolna


28 listopada- młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do ośrodka TVP i radia PIK w Bydgoszczy. Uczniowie poznali tajniki funkcjonowania mediów i warsztat pracy dziennikarza.

Organizacja: biblioteka szkolna


28 listopada– jak wygląda praca w spedycji? O swojej pracy opowiadał logistykom Pan Michał Bojanowski, właściciel firmy KOMPAS SPEDYCJA.


28 listopada – młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej. Temat prelekcji „Straż przednia wyzwolenia Polski”.

Organizacja: biblioteka szkolna


28 listopada – Monika Mordyl, uczennica   klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista i Justyna Sadzińska, uczennica klasy III LO stypendystkami Prezesa Rady Ministrów.


29 listopada – etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej, której tematem jest: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.


28 listopada -Rozpoczęliśmy akcję GÓRA GROSZA 2017


 

 

© 2019 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez 5x7 Studio

Pin It on Pinterest

Share This