1 października– w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji 2
Brali w nim udział uczniowie uczestniczący w projekcie, czyli klasy: III TE, III TI, III TLa, III TMt.
Spotkanie dotyczyło działania po d nazwą Studium Kompetentnych Liderów.
3 października –zainaugurowano pierwszą edycję kampanii „Drugie życie” w województwie kujawsko-pomorskim.
W podtoruńskim Przysieku uczniowie spotkali się na szkoleniu na temat transplantacji, ich uwarunkowań medycznych, prawnych i moralnych.
Prelegentami byli m.in. lekarz transplantolog, koordynator ds. przeszczepów, osoby po przeszczepie i czekające na niego oraz przedstawiciel Kościoła katolickiego.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III TE.
Opiekun: A.Poraj –Subkowska, A. Kurzyna
3 października – uczennice klasy II LO odwiedziły najmłodszych pacjentów Oddziału Pediatrii Nowego Szpitala w Świeciu.
Starsze koleżanki czytały dzieciom bajki, odbyło się wspólne rysowanie i odgadywanie zagadek.
4 października– uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Biegach na Przełaj.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Dziewczęta:
1. I Liceum Ogólnokształcące Świecie
2. ZSP Świecie
3. ZSP Nowe
Chłopcy:
1. ZSP Świecie
2. ZSP Nowe
3. I Liceum Ogólnokształcące Świecie Opiekunowie: I Muszyńska, P, Szewczuk
5 października– odbyła się lekcja demonstracyjna z kompetencji matematycznych w kl. III TE w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji
8 października – delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 73 rocznicy egzekucji ponad 80 mieszkańców naszego miasta. Uroczystość odbyła się na placu przy Małym Rynku.
Opiekun: A. Kurzyna
Organizatorzy: Zespół Szkół Menedżerskich OKSiR oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej.
8 października– nasza szkoła włączyła się do akcji „Talerzyki na sprzęciki” . Zbieramy znak graficzny z opakowań firmy Danone- „ Podziel się posiłkiem” . Zebrane loga przekażemy świetlicy „Dziupla” w Świeciu.
10 października– odbył się konkurs wiedzy z rachunkowości.
Uczniowi, którzy uzyskali największą ilość punktów : Ewelina Węsierska, Aneta Stolarska, Agnieszka Zagert, Szymon Wesołowski, Monika Jędrzejewska, Ewelina Kusińska – kl. IV TE
Troje z nich będzie reprezentować nasza szkołę w konkursie „Mistrz Rachunkowości i finansów” w Bydgoszczy.
Organizatorzy: D. Lamberska, G. Karpus , W.Krakowiak
10 października –odbył się finał wojewódzkiej Szkolnej Ligii Strzeleckiej w Bydgoszczy.
Drużyna z naszej szkoły zdobyła I miejsce.
1m. indywidualnie- Arkadiusz Glaza
3m. indywidualnie – Szymon Kuzioła
Drużyna: Agnieszka Jasionek, Natalia Kawecka, Aneta Stolarska, Katarzyna Biesek, Damian Rezmer, Arkadiusz Glaza, Szymon Kuzioła, Mateusz Klimczak
Opiekun: P.Ciemny
12 października– w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się jak co roku w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej : Pani Barbara Studzińska wicestarosta Powiatu Świeckiego, obecni i emerytowani pracownicy szkoły.
Program artystyczny był utrzymany w rytmie hip-hopowym, nie zabrakło humorystycznych opisów belfrowskich charakterów.
W związku z przystąpieniem szkoły do kampanii społecznej „Drugie życie” goście zostali poinformowani o założeniach i celu akcji.
Program artystyczny przygotowała młodzież pod kierunkiem P. M. Sokołowskiej
14 października-z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżnieni zostali nauczycie i pracownicy szkoły:
Odznaczenia państwowe otrzymali:
Medal Komisji Edukacji Narodowej: Dyrektor Szkoły Ewa Joachimiak
Medal Złoty za Długoletnią Służbę: Wicedyrektor Józef Ryzop, Aleksandra Ligmann
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: Piotr Ciemny,Ireneusz Pieróg
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę: Anna Gazińska, Marta Jarowska, Anna Rompalska
Nagrodę Starosty Powiatu Świeckiego otrzymali:
Wicedyrektor Beata Kwiecień, Anna Obiała , Anna Poraj – Subkowska.
Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali:
Wicedyrektor Hanna Kalinowska, Ewa Mielewska, Aleksandra Ligmann, Hanna Meller-Górska, Anna Adrich, Dorota Redzińska, Monika Jaśkowiec, Grażyna Karpus, Danuta Lamparska, Katarzyna Popiołek, Beata Ziętek, Radosława Ziółkowska, Katarzyna Zwolińska, wicedyrektor Józef Ryzop, Piotr Srebrzyński, Mirosław Rządkowski, Piotr Kamiński, Edwin Fac, Paweł Felczykowski, Tomasz Płachecki, Paweł Sadowski.
16 października– Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się konkurs „Jan Paweł II i jego pontyfikat.”, oraz powstała okolicznościowa wystawka.
16 października – część uczniów naszej szkoły uczestniczyła w koncercie kapeli góralskiej „Jaworzynka z Istebnej”
16 października – przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowejw Toruniu przedstawili ofertę edukacyjną uczniom naszej szkoły.
16 października– odbyły się w Fordonie Mistrzostwa Województwa w Biegach na Przełaj.
W tej rywalizacji najlepiej się spisał Radosław Russ zdobywając 4m. i Szymon Kuzioła zdobywając 3m
Organizatorzy: P.Szewczuk , T.Płachecki.
17 października -odbyło się kolejne spotkanie naszej młodzieży z dziećmi przebywającymi na oddziale pediatrii świeckiego szpitala
18 października- odbyło się spotkanie dla klasy IV TL, IV TS z zawodowym kierowcą pracującym w firmie spedycyjnej , który opowiadał o swojej pracy i doświadczeniu zawodowym.
Organizator: M.Giersz
18 października– odbyła się wycieczka kl. I LO do parku linowego w Rulewie
Opiekunowie: A.Dobrowolska, A. Stawicka, A.Kurzyna
19 października – odbyła się wycieczka klasowa klasy II TMt do Bydgoszczy uczniowie odwiedzili Telewizję Bydgoszcz oraz Ekploseum w Bydgoszczy
20 października-w podbydgoskim Myślęcinku odbył się IV Cross , bieg masowy w biegach na przełaj przed Mistrzostwami Świata, które zostaną zorganizowane w marcu 2012.
Nasi uczniowie zajęli miejsca: Katarzyna Kunicka 12 m, Radosław Russ 4m, Szymon Kuzioła 3m, Dawid Myszka 19m, Paweł Wiśniewski 12m.
22 października– odbyło się zakończenie akcji „Zbiór kasztanów i żołędzi”. Łącznie zebrano 250 kg owoców leśnych. Dziękujemy wszystkim klasom za zainteresowanie nasza akcją. Szczególnie dziękujemy klasom: II TLb, III TLa oraz II TM za największy wkład w ochronę środowiska
Organizatorzy: biblioteka szkolna
23 października- odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „ Jan Paweł II i jego pontyfikat”
1 miejsce. Paulina Andrik II TE
2 miejsce Małgorzata Kiełpikowska II TE
3 miejsce Angelika Karczewska II LO
Wyróżnienie: Paulina Dyjach II LO
24 października– nasza szkoła zorganizowała wydarzenie o charakterze edukacyjno-profilaktycznym związane z udziałem naszej szkoły w kampanii „Drugie życie”
25 października– odbyła się wycieczka do Pelplina. Uczestniczące klasy : I TŻ, I TI, ITE
Opiekun:P. Felczykowski, ks. M. Kidziun
25 października – odbył się Indywidualny Powiatowy Finał Strzelecki z broni pneumatycznej.
Uczeń naszej szkoły Kamil Jakubiak kl. III TI zdobył I miejsce
Opiekun: P.Ciemny
29 października– odbył się szkolny konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych
Organizator: U. Sochacka- Kołodziej
30 października – z okazji Dnia Wszystkich Świętych w naszej szkole pojawiła się wystawka „ Pamięci nieżyjącym nauczycielom naszej szkoły” .
Organizator: biblioteka szkolna
31 października – SZANUJEMY HISTORIĘ. Z okazji Dnia Wszystkich Świętych młodzież naszej szkoły odwiedziła groby nieżyjących nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz grób pomordowanych nauczycieli w czasie II wojny światowej.Zapalono znicze.
Organizator: biblioteka szkolna
31 października – wyjście do kina klasy II TE na film „ Bitwa pod Wiedniem”.
Opiekun: M. Kamińska
31 października – odbył się konkurs na przebranie z okazji HALLOWEEN. Wygrała klasa II LO.
Organizator: U.Sochacka- Kołodziej
31 października- uczennice naszej szkoły w ramach akcji profilaktyczno społecznej „ Drugie Życie” gościły w Starostwie Powiatu Świeckiego.
Opiekun: A. Kurzyna